Září 2017

Belle

3. září 2017 v 19:59 | M. |  Filmy

- film pojednává o jednom příběhu mlad dámy, která má odlišnou barvu pleti nežli ostatní z její rodiny
- její črnošská matka umřela a její bělošský otec ji svěřil do výchovy příbuzným
- Daida (Belle) se musí potýkat se společenkými a formálními způoby, které musí dodržovat
- také se jedná o to, aby se s otroky nezacházelo jako s pouhým nákladem na lodi, ale aby byli brány jako lidské bytosti


- doporučuji

Sbírka motýlů

1. září 2017 v 20:20 | M. |  Knížky

- Viktore Besó

- tak tako kniha mě velmi překvapila, a překvapení bylo milé :)
- občas jsem se v některém příběhu trochu nalezla, ale kdo tké ne?! Každý někdy zažil aspoň jednoho motýlka z této sbírky

Teď trochu o knize:

Kniha je pojata a vyprávěna od hlavní předtavitelky jménem Lucie. Lucie má dlouholetou známot s Martinem. A při každé významné situaci očekávala, že se Martin vysloví. No a při jedné takové významné událoti, mám pocit, že to byly její narozeniny, tak opravdu dostala dárek, který ji vyrazil dech. Dárek v podobě kopaček. To ji zdrtilo.
Nakonec se trochu vzchopila a začala žít. Řekla si, že si udělá voji sbírku motýlů = což vlastně znamená, že bude bírat chlapy. Bude s nimi spát bez jakýkoliv závazků. A to se ji, do jisté míry, i povede.
Kniha popisuje, myslím, celý rok jejího života od té doby, co se s ní její životní láska rozešla. Popisuje vztahy, celkem dobodrobna i samotný akt s jejími motýly, a samozřejmě vše co se ji hodní hlavou.
Její ex životní láska se mezitím snaží i o Lucku zpět, jelikož ta jeho nová ho už omrzela.

Kterého motýlka si nechá už navždy nebo se snad vrátí ke svému podvodníčkovi, který ji tak ublížil? To si přečtete sami.

Za mě má tato kniha vyoký počet bodů ;)