Srpen 2014

Fantazie

29. srpna 2014 v 18:06 | M. |  Špetka pepře neuškodí :)
Na jaře se vše probouzí k životu a tak je i u nás v našich srdcích. Jsme hraví jako motýlci prohánějící se vzduchem, jsme klidní, uvolnění při pohledu na ten shon, narozdíl od nich, oni se tak zběsile prohánějí mezi květinami jako formule 1 na dráze při Velké ceně a naše myšlenky jsou najednou jako bílé pavučinky poletující okolo nás a neznající směr ani cíl.
Jsme jen uchváceni nádherou přírody a jak skvěle si to umí zařídit narozdíl od zmatených lidí, kteří v prosinci naposlední chvíli shánějí vánoční dárky pro nejbližší.
Zelený heboučký koberec mě obklopuje a na dotek je jako hedvábná peřinka. Jsme v rozpacích. Taková nádhera kolem Vás přitom pohledu všechny problémy rázem vezmou jiný směr, aspoň na malou chvíli.
Znám místo, kam ráda se vracím, jen tak si ležet s rukama za hlavou, dýchat čerstvý vzduch, vnímat všelijaké vůně různých květin na jménu nesejde. Takový přirozený relax. Úžásný, takový, který by si v letním období měl dopřávat každý člověk. Naleznout klid v duši i mysli.
Chtěla bych plout na obloze jak ty rozkošné nadýchané mráčky, které lze vidět, když se na moment zastavíme a zahledíme.

Líbí, nelíbí?!.. Připomínky vítám :)

"Ztracené vzpomínky"

26. srpna 2014 v 17:38 | M. |  Téma týdne
Aby člověk měl nějaké své ztracené vzpomínky, musel nejdříve je zapomenout a nebo je chtěl vytěsnit. Ze tří možných přípádů:
1. Stalo se něco hrozného, a jsou to ošklivé vzpomínky.
2. Vzpomínky jsou sice hezké, ale doba se změnila, a proto je bolestivé na ně myslet.
3. Ztráta paměti.

K té druhé: Postupem času se vytěsnily a člověk si je připomene jen tehdy zda narazí na věc související s tou vzpomínkou či na fotku připomínající vzpomínku. V nejhorším případě narazí na osobu, se kterou ty vzpomínky jsou velmi silně spjaty.

Člověk dospěje k tomu, že si vzpomene na ztracené vzpomínky jen v málo uskutečněných případech. Mnohdy je rád, že si vzpomněl v mnoha ostatních případech je z toho smutný, protože už to není jak bývalo.
Je také možné, že Vám tyto buď skvělé nebo trapné vzpomínky připomene osoba Vám blízká, a to z důvodu, že jste vypili moc alkoholu a projevilo se to tím, že máte kocovinu a velké mezery = okna v paměti.

Ikdyž jsou vzpomínky v něterých případech negativní či pozitivní ovlivňují náš život, naše chování, naše myšlení a hlavně jednání. Buď se poučíme a nebo se zasmějeme.

Chmýří

26. srpna 2014 v 17:21 | M. |  Svět ve fotkách


Zpívající zajíc

26. srpna 2014 v 17:08 | M. |  Vtipálek
Do vlaku nastupuje zajíc, přisedne si ke starší dámě a pochvilce si začne zpívat : "hej pane disžokej, nekoukej na hokej, hraje tam Kanada, a ty ruský hovada!"Na další stanici přistoupí pán s pleší, sedne si naproti zajícovi. Když se vlak rozjede, zajíc si začne opět zpívat svoje. Pán se zamračeně na zajíce podívá, ale nic neřekne.
Když už to zajíc zpívá po třetí stále dokola, pán se naštve a zajícovi řekne. Mohl bys prosím přestat ty ušáku?!. Zajíc si ho nevšímá a zpívá si svoje dál: "hej pane disžokej, nekoukej na hokej, hraje tam Kanada, a ty ruský hovada!" Pán se ovzal ještě jednou s hrozbou, že pokud nepřestane se zpěvem, vyhodí mu kufr z okna.
Zajíc nic a zpívá dál. "hej pane disžokej, nekoukej na hokej, hraje tam Kanada, a ty ruský hovada!"
Pán svého slibu dostál a vyhodil kufr z okna. Zajíc se pousmál a zpívá: Hej pane vy jste vůl, ten kufr nebyl můj, ten byl toho pána, co sedí za váma. :D Mrkající

úplněk

24. srpna 2014 v 18:00 | M. |  Svět ve fotkách
Chvíle, kdy se stávají záhadné události a pro někoho chvíle, kdy se plní tajná přání.


No drink

24. srpna 2014 v 17:38 | M. |  Vtipálek
Člověk nepije, dokud si nedá drink.
- Tody K.


=D

24. srpna 2014 v 17:12 | M. |  Vtipálek

Cesta je rovná jen do první zatáčky. :)) :D

Téma: co je správné?

24. srpna 2014 v 17:06 | M. |  Něco málo k zamyšlení...
Tol´ko možností, kto vie, čo je správné,
tol´ko rozdielov, povedz, čo je krásné,
tol´ko starostí, povedz, čo je vážné
... čo je vážné, čo, čo čo je správné?!
Tol´ko bohatstva, kto vie, čo je vzácné,
tol´ko tajemstiev, povedz, čo je zvláštné,
tol´ko starostí, povedz, čo je vážné,
...čo je vážné,
čo čo čo je správné?!

Nutnost :) !!

24. srpna 2014 v 16:49 | M. |  Špetka pepře neuškodí :)
Ahojky lidičky, tak musím se Vám pochlubit, že za prázdniny a to moje večné lenošení jsem pár kil nabrala. K chlubení to asi není, ale smutnit kvůli tomu je také zbytečné. Účinnější je vždy zanechat slov a uskutečnit svá přání a tužby popřípadně nutnosti. :)
Né že bych strávila celý svůj volný čas doma u filmy či netu, ale to moje popíjení a opíjení na lačný žaludek moc neprospívá mé fyzické kondici :) Ovšem také samé zmrzlinové lahůdky jsem si nenechávala ujít.
A jak jste na tom vy?

Prázdniny 2014

19. srpna 2014 v 21:48 | M. |  Špetka pepře neuškodí :)
Dnes je 19. srpna a já mám pocit, že jsem si pořádně neužila své poslední prázdniny jako student. Brigádu jsem neměla, protože budu jen stále pracující mladá dívka už od září. Těším se na nějaké to poslední prázdninové vzrůšo, ale ne nějaké takové přijít. Zatím mám akorát program plný jízd v autoškole a imaginární rande, které se avšak ne a ne uskutečnit. Kluci jsou někdy tak ukecaní, že i pitomá naivní dívka, občas chce uvěřit, a proto skočí na "špek". Protože ženy jsou velmi domýšlivé a chtějí věřit, že se někomu líbí, proto se pak popálí a jsou smutné a trápí se poměrně déle než náš protějšek.
..Vraťme se, ale k tomu, že tyhle prázdniny jsou pro mne úplně zabité. Snad se to v posledních pár prázdninových dní aspoň trošku otočí k lepšímu.
Pa. Zas někdy pár slov, ikdyž asi zbytečných z mé malé hlavičky. :D

Proč?!

15. srpna 2014 v 20:57 | M. |  Špetka pepře neuškodí :)
..Jsem svědkem toho, že lidé jsou opravdu někdy až neskutečně předvídatelní. Občas jsem, ale v šoku z toho, jak mě někteří překvapí a ne přiliš mile. Nechci být pesimista, ale v mém případě to jinak ani nelze uvést, než jak absurditu lidského chování. V jednu chvíli máte kamarády a v mžiku nemáte jediného opravdového přítele. Začínám si myslet, že asi nejúpřímnější přítel holky dokáže být kluk, ikdyž má stupidní narážky a připomínky, nelže do očí a na nic si nehraje.A nejdůležitější je úpřímnost a věřit si. Holky jsou fakt naprd. :)) Pokud však nenalezneme upřímnou bez přetvářky, které lze věřit a svěřit se ji s tajemstvím.
..Musíme začít odznovu a vytvořit si jiný vztah a tak abychom se nezklamali, ale zároveň nelitovali. A to je vskutku velmi obtížné, že? :D
..Avšak dodám poslední a to důležitou poznámku. Všechno zlé je pro něco dobré. :)


Měsíc

11. srpna 2014 v 23:35 | M. |  Svět ve fotkách
Tak kouzelný jev jako je zářivý měsíc na obloze se snad líbí všem.


Moje zlato :)

11. srpna 2014 v 23:24 | M. |  Špetka pepře neuškodí :)
Tento hafan je mým pokladem. Jmenuje se Cvrček. A je to už tvrdohlavý děda. :))