Takový ten pocit

5. června 2014 v 21:43 | M. |  Téma týdne
Zcela jistě všichni zažíváme takový ten pocit, že už někdy jsme na tom místě byly, že už jsme něco podobného zažili či s někým už na dané téma mluvili. Ano, říká se že máme deja vu, ale co to je, to vysvětlit nedokážu.
Mozek si s námi umí skvěle pohrát, ikdyž právě sníme, tudíž si myslím, že pocit znovuzažití nemusí být jen vysvětleno tím, že jsme reinkarnováni. Lze to vysvětlit i snadněji. Ale je spousta možností. Já mám jen jedno. Když sníme mnohdy ani netušíme o čem, tak proč bych nemohla snít zrovna o tom, a pak se mi to stalo, poněvadž jednáme pořád stejně ve snu i v realitě. Myslím.
Takový ten pocit, snad už jsem něco takového pronesla, se mi občas stane a pak na pár vteřin se zarazím, a přemýšlím, proč je mi to tolik povědomé. No, je to složité. Já sama mám velmi bujnou fantazii a to i ve spánku, takže se nemůžu ničemu divit. Kolikrát se probudím a bloumám myslí, co jsem to vlastně v tom snu dělala. :)
No, dejavu snad aspoň jednou každý člověk zažil. Takový ten pocit, já to už snad jednou dělala, proč to mám dělat znova? A pak mi dojde, že se mi to asi zdálo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 6. června 2014 v 8:12 | Reagovat

Mně se líbí vysvětlení (či dle logiky článku "jiné možnost"), že je to způsobené chvilkovou nesladěností mozkových hemisfér a tedy tím, že v tu chvíli je jedna pomalejší a člověku se tak zdá, že se to děje dvakrát, protože to do mozku dorazí dvakrát. A celkem mě zaujala i teorie jednoho mého známého doktora, který mluvil o tom, že v ten moment prostě víme, co uděláme, předvídáme ten další krok a tu miniaturní změnu okolí nebo jasně víme, jak bude znít ta věta, kterou řeknem, a někdy to vidíme dopředu tak živě, že se nám zdá, když to pak doopravdy uděláme, že to uděláme podruhé. Ale samozřejmě jde o zlomky vteřin.

Ale je zajímavé, že v jedné jediné větě není možné sjednotit i/y v přísudku. Po tom prvním už jsem se totiž lekla, že tohle je další článek, co vlastně ani neví, že by byl určen pouze pro ženský rod a mužští, chudáci, na tom místě nikdy nebyli.

2 M. M. | 6. června 2014 v 22:09 | Reagovat

[1]: Ano. I to je možné vysvětlení. Jak jsem psala, je toho spousta :)

3 Michaela Michaela | 6. června 2014 v 22:43 | Reagovat

[1]: jojo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama