11. června 2014 v 23:12 | M. |  Špetka pepře neuškodí :)
Opět jsem měla za úkol něco napsat. Zde se podělím. Třeba někdo nalezne inspiraci. Prosím ale nekopírovat!..

Fotbalové nadšení
Hluk. Jdu po sluchu. Hřiště. Mnoho lidí.
"Dobrý den, mohu se zeptat, co se tu dnes děje?"
"Ale ovšem, hraje se tu zápas dětí ze Základní školy Kolín proti Základní škole Poděbrady"
"Děkuju a nashledanou"
Zápas 6. ročníků základních škol. Rozhlížím se. Kopačky. Dresy. Malé osoby. Jaký je čas? Čas usadit se. Čtvrtá řada od spoda.
Písk. Hra začíná. Míč sem, míč tam. Pravá. Levá. Nestačím koukat, jak jsou rychlí. Skoro jako mláďata gepardů snažící se ulovit si první kořist.
Rodiče fandí. Křik. Vstyk. Gól. Jásání obecenstva. Zpět ke hře. Velké zapálení. 1:0. Kop. Běh mladých nadaných fotbalistů po hřišti. Fanoušci v očekávání. 1:1. Vyrovnáno. Křik. Radost. Poděbrady zabodovali.
Písk. Poločas. Pauza. Oddech. Hráč jde ke mně. Omyl. Rodiče sedí hned v páté řadě za mnou. Chválí ho. Povzbuzují.
Písk. Hra opět začíná. Běh. Faul. Žlutá karta.
Poslední minuty. Napětí. Všichni stojí v očekávání. Je to tady. Góóól. 2:1 pro kolínské žáky. Ikdyž žáci z Poděbrad nevyhráli, dočkali se odměny v podobě potlesku a sladkosti za skvělý zápas.
Lidé odcházeli s úsměvem na tvářích. Zcela jistě už doufají v další napínavý zápas jako byl tento.